Biblioteka
Aktualności
 Informacje o gminie
Położenie
Historia
Gospodarka
Warto zobaczyć
 Urząd gminy
Kontakt
Władze gminy
Rada gminy
Sołectwa
Przetargi
 Informator
Parafie

OSP
Ważne adresy
 Edukacja
Zesp. Szk.-Przedszk.

Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
 Pomoc społeczna
GOPS

DPS Radziechowice
 Zdrowie
Gminny Ośrodek Zdrowia

GKRPA
 KulturaGminna Biblioteka Publ.

 Sport
Obiekty sportowe

Imprezy
 Turystyka
Rowerowa

Piesza
Wodna
Konna
Agroturystyka
Kąpieliska
Zabytki
Do pobrania
Galerie
Mapa serwisu 

 

Działalność Biblioteki służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych społeczności lokalnej oraz upowszechnianiu wiedzy i rozwoju kultury. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Ładzicach oraz wchodzącej w jej strukturę Filii w Jedlnie. Prowadzone są prace związane między innymi z:

- gromadzeniem, opracowywaniem, przechowywaniem i udostępnianiem księgozbioru,

- prowadzeniem działalności informacyjno- bibliograficznej oraz popularyzacją książek i czytelnictwa,

- prowadzeniem i aktualizowaniem katalogów,

- reklasyfikacją księgozbioru,

- popularyzacją nowoczesnych technologii społeczeństwa informacyjnego.

Biblioteka podejmuje inne formy działania w dziedzinie kultury i oświaty wynikające z potrzeb środowiska lokalnego. Organizowane są m.in. konkursy głośnego czytania dla dzieci szkół podstawowych oraz spotkania autorskie (od 2004 roku). GBP gościła m.in. Andrzeja Grabowskiego, Kalinę Jerzykowską, Izabellę Klebańską, Marcina Pałasza, Grzgorza Kasdepke a w roku 2011 legendarną autorkę książek dla dzieci - Wandę Chotomską. Z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Ładzicach uczniowie Szkół Podstawowych oraz Publicznego Gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych dotyczących papieru czerpanego oraz techniki drukarskiej przeprowadzonych przez firmę KALANDER.

W GBP działa publiczny punkt dostępu do Internetu, który uruchomiony został w ramach realizacji programu IKONKA z Ministerstwa Nauki. Dostęp do Internetu jest nieodpłatny.

W GBP (od 2004 roku) realizowane są dotacje otrzymywane z MKiDN dotyczące dofinansowania zadań w ramach Programu Operacyjnego. Priorytet1. "Promocja czytelnictwa. Rozwój księgozbiorów bibliotek".

W 2011r. na kwotę 3600,00 zł. Zakup książek ogółem wynosi 390 woluminów na kwotę 7500,00 zł.

W 2011 roku z bibliotek korzystało 533 czytelników.

Wypożyczenia zbiorów bibliotecznych na zewnątrz w 2011 r. wynosiły 9036 woluminów. Zbiory biblioteczne w jednostkach inwentarzowych wg stanu na 31.12.2011 - 19965 wol.

ul. Wyzwolenia 36
97-561 Ładzice
tel. 044 6830122
e-mail: biblioteka@ladzice.pl

Biblioteka czynna jest w godzinach:
poniedziałek - czwartek: 8.00-20.00
piatek, sobota: 8.00-16.00

 
Nowości
  • KAWIARENKA INTERNETOWA JUŻ DZIAŁA!
    W bibliotece w Jedlnie, która jest Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Ładzicach od 23 stycznia 2012 roku działa Kawiarenka Internetowa. Do dyspozycji są 4 komputery, z których mogą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy a przede wszystkim mieszkańcy Jedlna i okolicznych miejscowości. Kawiarenka oferują swoim klientom dostęp do nieograniczonego źródła informacji i rozrywki, jakim jest Internet. Korzystanie z Internetu jest nieodpłatne. Można więc „serfować” w Internecie, znaleźć przydatne informacje oraz rozwijać swoje umiejętności w obsłudze komputera. Przewidziany jest także – jeśli będą chętni - kurs obsługi komputerów dla seniorów. Oprócz komputerów biblioteka wzbogaciła się o urządzenie wielofunkcyjne, tj. drukarkę z możliwością kserowania. Serdecznie zapraszamy w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 12.00 – 18.30

 

 


 

Nowe książki w bibliotece

 

 

 

Paulina i Dorota nie boją się żadnego tematu: rozmawiają o facetach i dzieciach, o swoich lękach i błędach, straconych szansach i przeszłych miłościach. O piekle, które kobiety gotują kobietom i o tym, co kobiety lubią gotować swoim facetom.   

 

 

Kinga straciła już wszystko: dom, rodzinę, dziecko i poczucie godności. Wtedy w jej życiu pojawia się Aśka. Kobieta, która kiedyś zrujnowała jej małżeństwo, teraz wyciąga do Kingi pomocną dłoń.

 

Subtelny i wyrafinowany humor w najlepszym wydaniu. Cenne refleksje i znakomite puenty. "W krzywym zwierciadle" to książka, w której znakomity aktor objawia swój kolejny talent: literacki.

 

 

Kontynuacja dziejów rodu Leceyów. Majątek Wideacre popadł w ruinę, zaś okoliczni wieśniacy żyją w ubóstwie. Dla występnej Beatrice, której losy opisuje Dziedzictwo, miłość do ziemi okazała się siłą i zgubą.

 

Rodzice Camille i Jeremy`ego rozwiedli się siedem lat temu. Piętnastoletnia dziewczyna mieszka z ojcem, Sebastianem, w eleganckiej dzielnicy Nowego Jorku, Upper East Side, a jej brat bliźniak z matką, Nikki Nikovski, na Brooklynie. W momencie gdy zaczynają się problemy wychowawcze z córką, a syn niespodziewanie znika, losy byłych małżonków znowu się krzyżują.

 

 

Teściowa potrafi zajść za skórę. Szczególnie nadopiekuńcza teściowa. Izabela opracowuje zatem chytry plan, jak się swojej teściowej zgrabnie pozbyć. Pomaga jej w tym przyjaciółka, Ama, która jeszcze nie wie, że wkrótce sama wplącze się w niezłe tarapaty.

 

 

Wrzesień 2012 - W sierpniu 1968 roku Babo Patel przybywa z Matrasu do Londynu. Ma zniewalający uśmiech i marzy o odniesieniu sukcesu. Poznaje piękną Siân Jones o kasztanowych włosach i natychmiast się w niej zakochuje. Dziewczyna, podobnie jak on, poszukuje w życiu czegoś więcej, niż może jej zaoferować...

 

 

 

 

Helena Frith Powell nie brała pod uwagę poddania się zmarszczkom, siwym włosom i poszerzającej się talii. Przecież na pewno coś da się zrobić! Uzbrojona w mikstury, balsamy i pigułki (jak też sięgając po bardziej radykalne środki!), postanowiła przetestować wszystkie istniejące sztuczki w walce ze starzeniem się – od zielonej herbaty, botoksu i liposukcji, po najnowsze zabiegi laserowe, jogę i maseczki z kawioru.

Te i wiele innych ciekawych książek znaleźć można w naszej Bibliotece! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

2009 © Gmina Ładzice