Aktualności
Aktualności
 Informacje o gminie
Położenie
Historia
Gospodarka
Warto zobaczyć
 Urząd gminy
Kontakt
Władze gminy
Rada gminy
Sołectwa
Przetargi
 Informator
Parafie

OSP
Ważne adresy
 Edukacja
Zesp. Szk.-Przedszk.

Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
 Pomoc społeczna
GOPS

DPS Radziechowice
 Zdrowie
Gminny Ośrodek Zdrowia

GKRPA
 KulturaGminna Biblioteka Publ.
GCI
 Sport
Obiekty sportowe

Imprezy
 Turystyka
Rowerowa

Piesza
Wodna
Konna
Agroturystyka
Kąpieliska
Zabytki
Do pobrania
Galerie
Mapa serwisu
Archiwum 

 

 • Zapraszamy na obrady Sesji Rady Gminy Ładzice (więcej)

 

 

 


 

 

 

 

 • 30 listopada 2011 r. z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Ładzicach uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Radziechowicach mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych o tematyce drukarskiej przeprowadzonych przez firmę KALANDER.
  Aby obrazowo ukazać czasy Gutenberga osoby prowadzące wystąpiły w dawnych strojach drukarza oraz zecera. Każdy uczestnik warsztatów po wcześniejszym samodzielnym przygotowaniu składu czcionek, na prasie drukarskiej (rekonstrukcja z czasów Gutenberga) wydrukował certyfikat młodego czeladnika, na którym w asyście kanclerza odbił pieczęć lakową.
  Na oddzielnym stanowisku uczestnicy warsztatów wykonywali przy użyciu kalek drukarskich ilustracje do ksiąg. Była to nietypowa lekcja historii przybliżająca czasy średniowiecza oraz uświadamiająca młodzieży gimnazjalnej jaką rolę odegrał dla ludzkości wynalazek Gutenberga.
  W warsztatach udział wzięło blisko 70 uczniów, którzy wraz z nauczycielami czynnie włączyli się do zajęć.

 

 

 


 

 

 

 • Gminna Biblioteka Publiczna i Świetlica Środowiskowa w Ładzicach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną.
  Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
  - 7-12 lat,
  - 13-16 lat.
  Prace należy dostraczyć do świetlicy w Ładzicach do godz. 15, do 25 listopada.
  Poniżej do pobrania szczegółowy regulamin konkursu.

  regulamin konkursu (plik pdf)

 


 

 

 

 • W październiku mija 33. rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża, oraz 27. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki.
  Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach przygotowała, w reżyserii pani Anity Pawlak-Zygmy, oprawę artystyczną "Bóg Honor Ojczyzna Człowiek Modlitwy" do uroczystej Mszy Świętej w intencji bł. Jana Pawła II oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki, która odbyła się 23 października 2011r. w kościele pw. św. Alberta Chmielowskiego w Stobiecku Szlacheckim.
  W oprawie artystycznej wzięli udział: Aleksandra Walicka, Ola Ryszka, Arkadiusz Kluba, Łukasz Małek, Piotr Zygma, Natalia Stolarska,Emilka Ołoszczyńska, Zofia Ciszewska, Ola Mazik, Katarzyna Koćwin, Martyna Klimczyk, Michał Pietruszka, Robert Ciszewski, Katarzyna Dąbrowska, Joanna Strączyńska.
  W programie wykorzystano obok tekstów Karola Wojtyły i ks. Jerzego Popiełuszki utwory poetyckie mieszkańców gminy Ładzice Michała Pietruszki oraz Piotra Kaszuwary.
  Uczennice szkoły podstawowej w Jedlnie odczytały listy napisane przez swoich rówieśników do Jana Pawła II.
  Uroczyste wręczenie darów odbyło się dzięki zaangażowaniu i życzliwości takich osób jak pp.Jolanta Mazik, Sławomir Kaczmarek, Jadwiga Konofalska, Paweł Wójcik.
  Mszę św. celebrował ks. Robert Grohs.

 

 


 

 

 

 • Dotacja dla biblioteki  na rozwój czytelnictwa

  Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w wysokości 3.600,00 zł w ramach Programu Operacyjnego „Promocja czytelnictwa”, Priorytet 1 „Rozwój księgozbiorów bibliotek”.
  Celem Programu jest poprawa jakości zbiorów bibliotecznych i dostępu do nich, jak również zwiększenie zainteresowania książką. Zwracamy się uprzejmie do Czytelników, by zgłaszali nam swoje potrzeby w zakresie doboru literatury. Z przyjemnością uwzględnimy wszelkie sugestie. Nie zapomnimy o studentach, dla których zakupimy publikacje, o które najczęściej pytają. Zapraszamy miłośników dobrej literatury i już teraz życzymy miłej, pełnych wrażeń lektury!

 


 

 

 

 • Zaproponuj książkę!

  Jeżeli masz własną wizję tego, co powinno znaleźć się w naszym księgozbiorze i chcesz podzielić się z nami tą wiedzą,- dajemy Ci taką możliwość. Wyślijj na adres email:
  biblioteka@ladzice.pl
  informację z autorem i tytułem książki, na której Ci zależy, a my, w miarę naszych możliwości, postaramy się ją kupić. Jeśli chcesz być poinformowany o zakupie książki, napisz o tym.
  Z góry dziękujemy za wszystkie sugestie!

 

 


 

 

 

 • W niedzielę, 2 października na zbiorniku w Zakrzówku Szlacheckim odbyły się III zawody w wędkarstwie spławikowym o Puchar Wójt Gminy Ładzice.
  Piękna letnia pogoda, zapał do walki o puchar i świetna atmosfera towarzyszyły wędkarskim zmaganiom. Jedynie ryby nie stanęły na wysokości zadania i nie chciały uczestniczyć w zmaganiach. Jednak i tak każdemu z uczestników udało się złapać jakąś rybę.
  Na podium stanęli:
  I miejsce Dariusz Kosendek
  II miejsce Marcin Skarubowicz
  III miejsce Lech Glejzer.
  Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach.
  Do zobaczenia za rok.

 


 

 

 • Forum Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

  Pięcioosobowa delegacja Szkolnego Koła Caritas z Publicznego Gimnazjum w Radziechowicach w środę 21 września uczestniczyła wraz z ks. Zygmuntem Filipczykiem w Pierwszym Forum Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas na Jasnej Górze.
  Program forum był bardzo bogaty, a o dodatkową atrakcję dla naszych wolontariuszek zadbał proboszcz Parafii pw. św. Rozalii w Radziechowicach, ks. Józef Mazur, który zaprowadził je do siedziby Radia Jasna Góra.
  Gimnazjalistki mialy okazję przyjrzeć się pracy radiowców i opowiedziały na antenie o działalności SKC.

 

 


 

 

 • Trwa IV edycja konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju www.liderzyinnowacji.pl. Projekt jest realizowany nieprzerwanie od 2008 roku. Udział w konkursie dla firm mikro, MŚP, gmin, oraz organizacji pozarządowych i innych podmiotów jest bezpłatny na wszystkich etapach.
  Uczestnikami konkursu mogą być następujące grupy kandydatów:
  • Grupa 1 - przedsiębiorcy (firmy - mikro, małe, średnie, duże),
  • Grupa 2 - gminy (wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie),
  • Grupa 3 - organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia), inne organizacje i podmioty.

  Tytuły zostaną przyznane w następujących kategoriach:

  Innowacyjna firma, Innowacyjny produkt, Innowacyjna usługa, Innowacyjna gmina, Innowacyjna organizacja, Innowacyjny projekt unijny, Dynamicznie rozwijająca się firma oraz w nowej kategorii Wizjoner IT. Nowa kategoria dotyczy oceny obecnego oraz przyszłego potencjału w rozwoju infrastruktury IT w ocenianym podmiocie.

  Ankiety będą przyjmowane w trybie ciągłym do 30.09.2011r.

  Wszelkie informacje na temat konkursu są dostępne na stronie konkursu www.liderzyinnowacji.pl


 

 


 

 

 • W ostatnią sobotę, 20 sierpnia na zbiorniku w Zakrzówku Szlacheckim odbyły się Zawody Ratowniczych Skuterów Wodnych "Puchar Jara".
  Była to już VI edycja zawodów. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach:
  - ślizgi indywidualne,
  - ratowanie pozoranta z użyciem platformy ratowniczej.
  W indywidualnych zawodach motorowodnych wygrał Maciej Piotrowski. Zawody ratownicze wygrała drużyna z Radomska: Maciej Tylus, Grzegorz Fryś i Adam Poroszewski.

 

 


 

 

 • Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ogrodnictwem i sadownictwem do wzięcia udziału w wycieczce na XXXXIV Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw.
  Wyjazd nastąpi 17 września (sobota).
  Szczegóły wyjazdu i zapisy telefonicznie u Pani Krysztofek (tel. 725 260 055).

 

 


 

 

 • W sobotę 30 lipca odbył sie II Wakacyjny Turniej "Dzikich Drużyn" w piłce nożnej.
  Przy deszczowej aurze, ale w prawdziwie sportowej atmosferze rywalizowało 8 drużyn, trzy w kategorii młodszej, pięć w starszej.
  Wyniki:
  kategoria "młodsi" - szkoła podstawowa
  I miejsce GKS ŁADZICE (Ładzice)
  II miejsce FC WOLANIE (Wola Jedlińska)
  III miejsce DZIKIE WILKI (Radziechowice Drugie)
   
  kategoria "starsi" - gimnazjum
  I miejsce FC WOLA (Wola Jedlińska)
  II miejsce UKS STOBIECKO (Radomsko)
  III miejsce DZIKI (Radziechowice Drugie)

  Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje i liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.

 


 

 

 • W związku z realizacją Narodowego Programu Zwalczania Raka Piersi, zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografi, na bezpłatne badanie piersi.
  Rak wcześnie wykryty jest uleczalny!
  Zachęcamy do udziału w akcji.

 


 

 

Urząd Gminy Ładzice
ul. Wyzwolenia 36
97-561 Ładzice
tel. +48 044 68-408-20,
68-408-95
fax. +48 044 68-408-22
e-mail:
ladzice@ladzice.gminyrp.pl

Godziny otwarcia urzędu:
pon., śr., czw., pt.:
7.00-15.00
wt.: 7.00-17.00

2009 © Gmina Ładzice webmaster