Lipiec-sierpień 2012
Aktualności
 Informacje o gminie
Położenie
Historia
Gospodarka
Warto zobaczyć
 Urząd gminy
Kontakt
Władze gminy
Rada gminy
Sołectwa
Przetargi
 Informator
Parafie

OSP
Ważne adresy
 Edukacja
Zesp. Szk.-Przedszk.

Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
 Pomoc społeczna
GOPS

DPS Radziechowice
 Zdrowie
Gminny Ośrodek Zdrowia

GKRPA
 KulturaGminna Biblioteka Publ.

 Sport
Obiekty sportowe

Imprezy
 Turystyka
Rowerowa

Piesza
Wodna
Konna
Agroturystyka
Kąpieliska
Zabytki
Do pobrania
Galerie
Mapa serwisu
Archiwum 

 


   

  • UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!

   Ministerstwo Gospodarki informuje i przypomina, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE. 
   Poniżej do pobrania pismo CEIDG.

  pdf komunikat CEIDG


  • Wakacyjne turnieje piłki nożnej organizowane przez świetlicę środowiskową w Ładzicach stały się już tradycją.
   W III Wakacyjnym Turnieju "Dzikich Drużyn" wzięło udział 58 zawodników i 3 zawodniczki reprezentujących 7 drużyn z terenu naszej gminy.
   Po zacieklych bojach, oczywiście z zachowaniem zasad "fair play", przy iście tropikalnej aurze udało się wyłonić zwycięzców.
   Wyniki wyglądją następująco:
   kategoria "gimnazjum"
   I miejsce FC WOLA z WolI Jelińskiej
   II miejsce KS ŁADZICE z Ładzic
   III miejsce SKRZYDLATE BIBI z Radziechowic Drugich

   kategoria "młodsi"
   I miejsce DZIKI z Radziechowic Drugich
   II miejsce HURAGAN WOLA z Woli Jelińskiej
   III miejsce WOLA CITY z Woli Jedlińskiej
   IV miejsce RKS ŁADZICE z Ładzic

   Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową postawę i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji zawodów.

   


   

   

   

  • Galeria Bezdomna zawitała do Radomska.
   Galeria Bezdomna znajdzie w Radomsku swoje miejsce w unikatowych, poprzemysłowych halach wykorzystywanych do tego roku przez znaczącego producenta gwoździ i drutu Metalurgia S.A. 
   Specyfiką tego projektu jest to, iż może w niej wziąć udział każdy fotografujący.
   Zapraszamy do prezentacji swych prac i zwiedzania wystawy.
   Otwarcie Galerii Bezdomnej w sobotę ( 25.08.2012 godz. 16:00) Zamknięcie wystawy – niedziela ( 26.08.2012 godz. 18:00)
   Wiecej na stronie projektu: Galeria Bezdomna
   Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Radomsku, Stowarzyszenie Miejski Teatr Źródło, Metalurgia Nieruchomości Sp. z o.o.

   

   

   

   


   

   

   

   

   

   

  • Przystanek PaT to coroczne, ogólnopolskie spotkanie młodzieży z całego kraju. W dniach od 10 do 15 lipca 2012 r. Młodzież z grupy teatralnej działającej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ładzicach zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie w spektaklu "5 minut" uczestnicząc w Lublińcu w koncertach, spotkaniach i warsztatach policyjnego programu edukacyjnego "Profilaktyka a Ty".  Na Przystanek PaT młodzież z gminy Ładzice pojechała z wielu powodów. Dwa główne do atmosfera. Pomimo tego, że przed Przystankiem wiele osób się nie zna wystarczy kilka chwil by nowe znajomości przerodziły się w wieloletnie przyjaźnie. Drugim powodem jest pasja. Dla jednych będzie to muzyka, taniec, teatr dla innych dziennikarstwo, fotografia, krótkofalarstwo czy też aerobik. Pewne jest jedno, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. VII PPaT w Lublińcu to nie tylko warsztaty artystyczne (ponad 30 warsztatów na każdym z nich instruktorami są ludzie, dla których hobby przerodziło się w pasję, która stała się filozofią życia), to nie tylko spektakle, koncerty i filmy to także Profilaktyka przez duże "P". Profilaktyka w innym wymiarze. Nie ma tu nudnych pogadanek czy ulotek. Prowadzą ją ludzie nie dlatego, że to jest ich praca, ale dlatego że ona sama w sobie jest ich celem działania. Dotykają wielu obszarów. Wśród nich jest alkoholizm, narkomania, przemoc, bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego Podczas VII PPaT w Lublińcu zaprezentowaliśmy również etiudę filmową Szymona Zygma " Ostatni Sen". W tym roku gośćmi  specjalnymi gali finałowej był Jurek Owsiak i Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki. Wszystko po to by zmotywować nas do działania. Na zakończenie otrzymaliśmy wspaniały dyplom i podziękowanie od insp. Grzegorza Jacha, szefa akcji - ZA TWÓRCZĄ MYŚL I DZIAŁANIE W DRODZE DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

   

   


   

   

   

   

   

   

  •  Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach i Świetlica Środowiskowa w Ładzicach zapraszają na "Lato z filmem"
   Będą to "bajkowe wtorki" skierowane dla młodszych i bardziej "poważne czwartki" dla młodzieży.
   Projekcje zaczynamy od 17 lipca, spotkania z filmem będą się odbywać przez cały okres wakacji.
   Zapraszamy.

   

    

    


    

   Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

   Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

    

    

   •  27 czerwca 2012 r. o godz.11.00. w sali teatralnej Publicznego Gimnazjum w Radziechowicach Drugich odbyła się premiera spektaklu teatralnego „ 5 minut” Liliany Bardijewskiej. Przedstawieniu towarzyszył pokaz etiudy filmowej „Ostatni Sen” Szymona Zygmy. Spektakl oraz film został zrealizowany w ramach projektu PAT prowadzonego w całej Polsce z inicjatywy Zespołu Promocji Bezpieczeństwa Publicznego Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Komenda Powiatowa Policji w Radomsku, Urząd Gminy, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Świetlica Środowiskowa w Ładzicach przyłączyli się do działań realizujących projekt „Profilaktyka a Ty”. Projekt jest wpisany do Banku Dobrych praktyk rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „ Razem bezpieczniej”. Celem programu jest oddziaływanie na zmniejszanie zjawiska narkomanii wśród uczniów, inspirowanie rodziców młodzieży szkolnej do pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki użytkowej. W spektaklu wystąpili : Martyna Klimczyk, Dagmara Karwicka, Katarzyna Koćwin, Dawid Depta, Paweł Mazik, Piotr Zygma.. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie dotyczące współczesnych problemów, pogoni za sławą, pieniędzmi, społecznym uznaniem... Natomiast komediowe, karykaturalne wręcz postaci śmieszyły, bawiły, ale także wzbudzały refleksje dotyczące otaczającej nas rzeczywistości, w której nieustannie należy być "correct", "cool", fantastycznym i kosmicznym. Na widowni zasiedli uczniowie z klas gimnazjalnych ale nie zabrakło również specjalistów z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy, jak też z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tak więc zgromadzona na widowni młodzież miała doskonałą okazję, aby dowiedzieć się, gdzie zwrócić się o pomoc w różnych zagrażających im sytuacjach. Krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa na drogach wygłosił Komendant Powiatowy Policji Radomsku Pan Krzysztof Michalski. Na zakończenie spotkania goście z Komendy Wojewódzkiej Naczelnik Wydziału Prewencji  podkom. Robert Pawlak oraz podisnp. Janusz Swat wręczyli aktorom pamiątki serdecznie dziękując wszystkim za zaangażowanie w realizację projektu. Miło nam poinformować mieszkańców Gminy Ładzice, że otrzymaliśmy potwierdzenie iż młodzież biorącą udział w spektaklu i filmie została zakwalifikowana i weźmie udział w Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyczno – Artystycznej VII PRZYSTANEK Pat, który odbędzie się 10 – 15 lipca w Lublińcu.

    

    

    

    


    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

Urząd Gminy Ładzice
ul. Wyzwolenia 36
97-561 Ładzice
tel. +48 044 68-408-20,
68-408-95
fax. +48 044 68-408-22
e-mail:
ladzice@ladzice.gminyrp.pl

Godziny otwarcia urzędu:
pon., śr., czw., pt.:
7.00-15.00
wt.: 7.00-17.00

2009 © Gmina Ładzice webmaster