Aktualności
Aktualności
 Informacje o gminie
Położenie
Historia
Gospodarka
Warto zobaczyć
 Urząd gminy
Kontakt
Władze gminy
Rada gminy
Sołectwa
Przetargi
 Informator
Parafie

OSP
Ważne adresy
 Edukacja
Zesp. Szk.-Przedszk.

Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
 Pomoc społeczna
GOPS

DPS Radziechowice
 Zdrowie
Gminny Ośrodek Zdrowia

GKRPA
 KulturaGminna Biblioteka Publ.
GCI
 Sport
Obiekty sportowe

Imprezy
 Turystyka
Rowerowa

Piesza
Wodna
Konna
Agroturystyka
Kąpieliska
Zabytki
Do pobrania
Galerie
Mapa serwisu
Archiwum 

 

 

 


 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

 

 

 • W dniu 25 maja miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej w Jedlnie.
  Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.30 mszą świętą i poświęceniem sztandaru w kościele parafialnym w Jedlnie.
  Następnie, w uroczystym przemarszu, przeniesiono sztandar do szkoły. Tutaj odbył się ciąg dalszy obchodów tego ważnego wydarzenia, którego zwieńczeniem były występy dzieci.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 • Świetlica Środowiskowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca w parku w Woli Jedlińskiej, początek imprezy godz. 15.00.
  W programie dziecięce i młodzieżowe przeboje w wykonaniu zespołu muzycznego MIX BAND, gry i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, dmuchańce, wspinaczka, strzelanie z łuku.
  Atrakcją będzie też możliwość przeniesienia się wstecz o 2 tysiące lat, i zobaczenia jak wyglądało życie naszych przodków, Słowian. To dzięki Stowarzyszeniu "Zadruga Wierczan".
  Zapraszamy, naprawdę warto!

 

 

 

 


 

 

 

 

 •  Zawiadomienie o wybraniu najkorzystniejszej oferty.

 

zawiadomienie

 

 

 


 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

 

 

 • 15 maja 2012 roku z okazji Tygodnia Bibliotek w Publicznej Szkole Podstawowej w Jedlnie miało miejsce spotkanie autorskie. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach. Tym razem gościem był Andrzej Marek Grabowski – twórca ponad tysiąca programów dla dzieci, między innymi: Tik-Taka, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchci i Budzika. Autor kilkudziesięciu scenariuszy filmów animowanych oraz piosenek (Witaminki, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Bursztynek…) a także takich książek jak: „Pirat Jędruś”, „Kulfon, co z ciebie wyrośnie?!”, „Wielkie Przeboje Krzysia, Profesorka i Fasolek”, „Dziwne historyjki”, „Zając Poziomka”. Współzałożyciel zespołu Fasolki, który śpiewa wiele jego piosenek. Na spotkaniu autor zaprezentował „magiczną walizkę”, w której „mieszka” między innymi Kulfon, Profesorek i Kot Budzik. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o przygodach wesołej trójki, zadawały wiele pytań aktywnie uczestnicząc w spotkaniu. Na koniec tradycyjnie ustawiła się długa kolejka po autografy autora.

 

 

 

 


 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

 

 

 • II Artystyczna Majówka odbyła się w Publicznym Gimnazjum w Radziechowicach w czwartek 10 maja 2012 r. późnym popołudniem. Podczas spotkania, na którym obecni byli nie tylko rodzice uczniów, ale i liczne grono przyjaciół szkoły, podsumowano projekt edukacyjny „Moje miejsce na ziemi”, realizowany przez klasę III „a” pod kierunkiem wychowawczyni – p. Agnieszki Karasek-Wilkoszewskiej i z pomocą p. Marcina Borowieckiego. Jego efektem były wystawa oraz prezentacja multimedialna, w której wykorzystano zgromadzone przez uczniów archiwalia, m.in. materiały udostępnione przez ks. proboszcza Józefa Mazura. Na ekspozycję natomiast złożyły się wyszperane przez trzecioklasistów i ich nauczycieli pamiątki, np. stare narzędzia, przedmioty codziennego użytku, dewocjonalia, banknoty, a także stuletnie dokumenty ze szkolnego archiwum. Po przerwie, podczas której Rada Rodziców zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek, wystawiony został spektakl nagrodzony na tegorocznym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w radomszczańskim MDK. Przedstawienie pokazane zostanie również na Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich.W Molierowskiej komedii „Mieszczanin szlachcicem” w reżyserii p. Przemysława Prajsa wystąpili uczniowie z klas: III „a”, II „a”, II „b” i I „a”.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 • Bezpłatne badanie mammograficzne w ramach programu NFZ, dla Pań w wieku od 50 do 69 lat.

 

 

 

 


 

 

 •  Ogłoszenie w sprawie oferty wsparcia zadania publicznego.

 

ogłoszenie

oferta realizacji zadania publicznego

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Urząd Gminy Ładzice
ul. Wyzwolenia 36
97-561 Ładzice
tel. +48 044 68-408-20,
68-408-95
fax. +48 044 68-408-22
e-mail:
ladzice@ladzice.gminyrp.pl

Godziny otwarcia urzędu:
pon., śr., czw., pt.:
7.00-15.00
wt.: 7.00-17.00

2009 © Gmina Ładzice webmaster