Aktualności
Aktualności
 Informacje o gminie
Położenie
Historia
Gospodarka
Warto zobaczyć
 Urząd gminy
Kontakt
Władze gminy
Rada gminy
Sołectwa
Przetargi
 Informator
Parafie

OSP
Ważne adresy
 Edukacja
Zesp. Szk.-Przedszk.

Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
 Pomoc społeczna
GOPS

DPS Radziechowice
 Zdrowie
Gminny Ośrodek Zdrowia

GKRPA
 KulturaGminna Biblioteka Publ.
GCI
 Sport
Obiekty sportowe

Imprezy
 Turystyka
Rowerowa

Piesza
Wodna
Konna
Agroturystyka
Kąpieliska
Zabytki
Do pobrania
Galerie
Mapa serwisu
Archiwum 

 

 • Zapraszamy na obrady Sesji Rady Gminy Ładzice (więcej)

 

 


 

 

 

 • W związku z realizacją Narodowego Programu Zwalczania Raka Piersi, zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografi, na bezpłatne badanie piersi.
  Rak wcześnie wykryty jest uleczalny!
  Zachęcamy do udziału w akcji.

 


 

 

 • V Festyn Powiatowy za nami. Świetna zabawa, doskonałe koncerty, mnóstwo atrakcji. Zapraszamy na fotorelacje.

 


 

 • W dniu 9 czerwca, o godz. 17.00 w Publicznym Gimnazjum w Radziechowicach odbędzie sie spotkanie dotyczące okoliczności odnalezienia i wydobycia szczątków niemieckiego samolotu rozpoznawczego Henschel Hs 126 B zestrzelonego podczas kampanii wrześniowej 1939 r. nad Radziechowicami Drugimi.
  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 


 

 


 

VIII WERNER PARTY 24-26. 06. 2011r.

 • W dniach 24-26 czerwca po raz ósmy już odbędzie się w Zakrzówku Szlacheckim Zlot Motocyklistów "Werner Party"
  Program zlotu i szczegóły dotyczące imprezy pod linkiem
  www.werner.org.pl

 

 


 

 

 • Już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca zapraszamy do Jedlna na V Festyn Powiatowy. W tym roku impreza gości w naszej gminie, rozpocznie ją, tradycyjna już, Parada Gmin.
  Zwieńczeniem festynu będzie koncert zespołów FEEL i BOYS.
  Życzymy udanej zabawy!

 

 


 

 

 

 • W dniu 4 czerwca 2011r. w sali OSP w Woli Jedlińskiej odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale przyznane postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego otrzymały pary z 50-letnim stażem małżeńskim:

  1. Maria i Edward Ignasiakowie

  2. Wanda i Eugeniusz Leśniczkowie

  3. Zenona i Ryszard Mielczarkowie

  4. Barbara i Ryszard Nowakowie

  5. Zenona i Jan Owczarkowie

  6. Barbara i Edward Saternusowie

  7. Genowefa i Czesław Słomczyńscy

  8. Irena i Tadeusz Szumlasowie

  Aktu wręczenia medali dokonała Wójt Gminy Wioletta Pichit przy współudziale Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Florentyny Koćwin, Sekretarza Gminy Małgorzaty Kańskiej-Kipigroch oraz Przewodniczącego Rady Gminy Zenona Śliwińskiego.

  Po wręczeniu medali i kwiatów dla jubilatów wystąpiła młodzież Publicznego Gimnazjum w Radziechowicach ze sztuką Moliera "Skąpiec".

  Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej działającej przy Zarządzie Oddziału Gminnego OSP w Ładzicach prowadzonej przez Włodzimierza Sambora.

  Uroczystość upłynęła w serdecznej i rodzinnej atmosferze.

  Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 


 

 

link do fragmentu reportażu

 • W Radziechowicach Drugich znaleziono szczątki zestrzelonego przez Polaków we wrześniu 1939 r. zwiadowczego samolotu Henschel Hs 126 B.

 

 


 

 

 

 • W dniu 27 maja 2011 roku Publiczną Szkołę Podstawową w Jedlnie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim zaszczyciła swoją obecnością niezwykła osoba - Wanda Chotomska.
  Autorka setek wierszy, piosenek, scenariuszy teatralnych i opowiadań dla dzieci. Laureatka wielu nagród, Dama Orderu Uśmiechu. Laureatka Nagrody Prezydenta RP za twórczość dla dzieci i młodzieży. Jej utwory oprowadzają dzieci po otaczającym je świecie, podkreślają znaczenie przyjaźni, uczą wrażliwości i rozwijają wyobraźnię. Autorka, pełna życzliwości i zrozumienia dla potrzeb dziecka, bawi się słowem i nieoczekiwanymi, pełnymi fantazji skojarzeniami. Jej twórczość nie przestaje zaskakiwać swą szczerością, umiejętnością promowania dobra, sprawiedliwości i piękna oraz sposobem patrzenia na świat oczami dziecka. Spotkania upłynęły pod znakiem świetnej zabawy i dobrego humoru. Wanda Chotomska z wielką swobodą i humorem opowiadała o swojej twórczości, recytowała i czytała swoje utwory. Bardzo chętnie odpowiadała dzieciom na wszystkie pytania. Mieliśmy okazję przekonać się, że pani Wanda jest niezwykłą osobą, pełną poczucia humoru, energii, otwartą w stosunku do dzieci. Uwielbia swoją pracę, którą wykonuje z ogromną pasją i przyjemnością.
  Na zakończenie każdego ze spotkań ustawiła się bardzo długa kolejka po autografy. Autorka podpisywała swoje książki rymowaną dedykacją budząc nieskrywany podziw najmłodszych czytelników i ich opiekunów. Podczas obu spotkań można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem. Organizatorem spotkań była Gminna Biblioteka Publiczna przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


 • Zakończyliśmy akcję zbierania opon.
  Zbiórka zużytych opon spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy.
  Zebraliśmy 1519 opon samochodowych i 121 traktorowych.
  Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.


 


 

 • "Artystyczna majówka" odbyła się 12 maja w Publicznym Gimnazjum w Radziechowicach. Spotkanie było okazją do zaprezentowania społeczności lokalnej dokonań uzdolnionej artystycznie młodzieży. Wystąpił Kabaret Starszych Uczniów wraz z zespołem wokalnym prowadzonym przez p. mgra Arkadiusza Chybalskiego, zaprezentowano też scenkę w języku angielskim, przygotowaną pod kierunkiem p. mgr Beaty Szczepańskiej. Były występy solowe oraz film prezentujący działania koła plastycznego i koła fotograficzno-filmowego, które prowadzi p. mgr Przemysław Prajs. Na zakończenie publiczność obejrzała - nagrodzoną podczas tegorocznego Przeglądu Małych Form Teatralnych w radomszczańskim MDK - adaptację Molierowskiego "Skąpca". Ze względu na to, iż prezentacja dokonań Szkolnego Klubu "Gimnazjalista - Artysta" połączona była z akcją charytatywną na rzecz schroniska dla zwierząt, w przerwie odbywał się kiermasz rękodzieła. Można było nabyć unikatowe wyroby z papierowej wikliny, origami modułowego czy też malowane ręcznie szklane naczynia, a wszystko - przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. mgr Renaty Turlejskiej-Macieląg. Koordynatorami "Artystycznej majówki" byli opiekunowie utytułowanej grupy teatralnej - p. mgr Agnieszka Karasek-Wilkoszewska i p. mgr Przemysław Prajs.

 

 

 


 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 • Tegoroczne uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się 2 maja w Jedlnie. Wzięli w nich udział druhny i druhowie z wszystkich jednostek OSP naszej gminy.
  Z tej okazji pragniemy im podziękować za ofiarność i odwagę podczas pełnionej służby, oraz życzyć bezpiecznej pracy i tylu powrotów z akcji, co wyjazdów.

 

 


 

 • 29 kwietnia 2011r. Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim warsztaty edukacyjne dotyczące procesu powstawania papieru
  Już po raz drugi gościła na naszym terenie firma KALANDER z pokazem dawnych rzemiosł. Prowadzący, ubrani w średniowieczne stroje, posługujący się zabytkowymi urządzeniami w bardzo przystępny sposób pokazali uczestnikom jak kiedyś produkowano i zdobiono papier, oraz jakich umiejętności wymagało powstawanie ksiąg. Największym atutem tej prezentacji było to, iż każda z uczestniczących osób miała możliwość własnoręcznie wyczerpać kartkę papieru z zatopionymi płatkami kwiatów, zdobić papier starą techniką japońską, odbić pieczęć lakową i podjąć próbę pisania gęsim piórem. Wszystkie wykonane przez siebie prace uczestnicy mogli zabrać do domu. W pokazie uczestniczyło 42 uczniów i ich opiekunowie.

 

 


 

 

Urząd Gminy Ładzice
ul. Wyzwolenia 36
97-561 Ładzice
tel. +48 044 68-408-20,
68-408-95
fax. +48 044 68-408-22
e-mail:
ladzice@ladzice.gminyrp.pl

Godziny otwarcia urzędu:
pon., śr., czw., pt.:
7.00-15.00
wt.: 7.00-17.00

2009 © Gmina Ładzice webmaster