Aktualności
Aktualności
 Informacje o gminie
Położenie
Historia
Gospodarka
Warto zobaczyć
 Urząd gminy
Kontakt
Władze gminy
Rada gminy
Sołectwa
Przetargi
 Informator
Parafie

OSP
Ważne adresy
 Edukacja
Zesp. Szk.-Przedszk.

Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
 Pomoc społeczna
GOPS

DPS Radziechowice
 Zdrowie
Gminny Ośrodek Zdrowia

GKRPA
 KulturaGminna Biblioteka Publ.

 Sport
Obiekty sportowe

Imprezy
 Turystyka
Rowerowa

Piesza
Wodna
Konna
Agroturystyka
Kąpieliska
Zabytki
Do pobrania
Galerie
Mapa serwisu
Archiwum 

 

 

 • Wójt Gminy Ładzice uprzejmie informuje, iż zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, od 1 lipca 2013 roku właściciele nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy będą zobowiązani ponosić na rzecz gminy, na terenie której położone są nieruchomości, opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
  Ustawa nie rozwiązuje jednak ani nie wygasza dotychczas zawartych umów.
  Właściciele nieruchomości, aby uniknąć ponoszenia kosztów w podwójnej wysokości, powinni rozwiązać dotychczas zawarte umowy.
  Ze względu na występowanie w części umów zapisu o trzymiesięcznym wypowiedzenia, umowy te należy wypowiedzieć najpóźniej do końca marca 2013 roku.
  Wypowiedzenie umowy wymaga zachowania formy pisemnej. • Międzynarodowy Dzień Kobiet ustanowiony został w 1910 roku w Kopenhadze, w czasie II Międzynarodowego Zjazdu Kobiet Socjalistek, dla uczczenia demonstracji nowojorskich szwaczek w 1909 roku.
  Ludzie starzy powiadają: „ Przysłowie prawdę mówi ”. Wierzyć? Nie Wierzyc? Zwłaszcza że: „Z kobietami wielka bieda, ale bez nich żyć się nie da”.
  Gospodarzami uroczystego spotkania które odbyło się 8 marce w Urzędzie Gminy Ładzice była Gminna Biblioteka Publiczna oraz Świetlica Środowiskowa w Ładzicach.
  Pani Wójt Gminy Ładzice Wioletta Pichit złożyła wszystkim Paniom życzenia aby rozlewały swój czar, rozjaśniały mrok oraz promieniały blaskiem swego piękna, czułości i wrażliwości.
  W montażu słowno-muzycznym „Od Ewy do teraźniejszości ”   w reżyserii Anity Pawlak Zygmy udział wzięli: Aleksandra Furmańczyk, Paulina Bąk, Karolina Bałut, Karolina Tazbir, Anna Szwed, Julia Bednarska , Klaudia Grzesiczak , Monika Grzesiczak , Piotr Zygma, Marcin Mruklik, Kuba Cywiński, Natalia Cywińska , Emilia Waloch, Dawid Depta, Natalia Grzybek, Natalia Stolarska, Paweł Mazik, Magda Owczarek, Marika Jabłońska, Oliwka Jabłońska.
  Młodzi aktorzy świetnie zagrali swoje role, za które publiczność nagrodziła ich dużymi brawami. Mamy nadzieję, że naszym koncertem wprawiliśmy licznie zgromadzonych mieszkańców Gminy Ładzice w wyjątkowy nastrój. 

 

 • Regionalna Izba Przemysłowo - Handlowa w Radomsku  już po raz czwarty organizuje Radomszczański Konkurs Przedsiębiorczości.
  Tegoroczna edycja Konkursu organizowana jest w kategoriach:
  1. Firma Roku – bez względu na wielkość przedsiębiorstwa
  2. Debiut Roku
  3. Produkt Roku
  Jako kategoria Produkt Roku rozumie się również Usługę Roku i Kontrakt Roku.
  Radomszczański Konkurs Przedsiębiorczości jest niepowtarzalną okazją do uhonorowania tych przedsiębiorców, których osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania oraz promocji produktów i usług charakteryzujących się m.in. wysoką jakością, innowacyjnością i nowoczesna technologią.
  Honorowy Patronat nad Konkursem sprawują Marszałek Województwa Łódzkiego, Wojewoda Łódzki i Prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Patronami konkursu są Prezydent Miasta Radomska i Starosta Powiatu Radomszczańskiego. Patronat medialny obejmują TVP Łódź, Telewizja NTL,  Polska Dziennik Łódzki, Radio Łódź, Między stronami, Portal Radomsko24.pl
            Zwycięzcy w każdej z kategorii, zakwalifikowani  do drugiego etapu Konkursu otrzymają Statuetki i Pakiety Promocyjne oraz Certyfikaty Laureatów. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej Gali Biznesu Radomszczańskiego, która odbędzie się  w dniu 13 kwietnia 2013r 
  Poza możliwością otrzymania nagrody przedsiębiorcy mają również doskonałą okazję do konfrontacji własnego wyobrażenia o atrakcyjności zgłoszonych produktów czy usług z opinią środowiska lub ekspertów.
            Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą w Sekretariacie Konkursu w siedzibie Regionalnej Izby Przemysłowo- Handlowej w Radomsku,  ul. Kościuszki 6 pokój 210 w terminie do 30 marca 2013r.

  do pobrania:
  regulamin konkursu
  formularz zgłoszeniowy
  debiut roku (ankieta)
  produkt roku (ankieta)

  firma roku (ankieta)


 • Już po raz XVIII zostanie rozegrany turniej im. Marka Wielgusa. Organizatorem tego wydarzenia jest Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z wojewódzkimi ZPN-ami.
  Turniej im. Marka Wielgusa to jedna z największych piłkarskich imprez w Polsce, w której biorą udział drużyny szkolne oraz Uczniowskie Kluby Sportowe. Przeżycie piłkarskiej przygody oraz promocja zasad sportowej rywalizacji wśród dzieci i młodzieży jest priorytetem tego przedsięwzięcia. Rozgrywki chłopców i dziewczynek urodzonych w 2002r. i młodszych, ze względu na swój rozmach, uznać można za nieoficjalne mistrzostwa Polski jedenastolatków. Zespoły pragnące wziąć udział w rozgrywkach mogą zgłaszać się od dnia 1 marca do 31 marca 2013r. za pomocą formularza dostępnego na stronie www.turniejwielgusa.pl.

  do pobrania regulamin turnieju


 • Gminna Biblioteka Publiczna i świetlica środowiskowa w Ładzicach zaprasza Panie (i nie tylko) na spotkanie pełne artystycznych wrażeń z okazji Dnia Kobiet.
  Odbędzie się ono 8 marca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej UG w Ładzicach.
  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o odbiór zaproszeń w bibliotece.


 

 • Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła V edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”.
  Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Celem Konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
  Kapituła Konkursowa wyłoni wyróżniające się opracowania, które zostaną wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar (scholar.com.pl), będącym partnerem w projekcie. Dodatkowo zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych brutto.
  Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca 2013 r.
  Szczegóły dotyczące konkursu wraz z dokumentacją znajdują się na stronie internetowej www.fdpa.org.pl.
  Tutaj do pobrania: ogłoszenie konkursowe, regulamin i karta zgłoszeniowa.

 

Urząd Gminy Ładzice
ul. Wyzwolenia 36
97-561 Ładzice
tel. +48 044 68-408-20,
68-408-95
fax. +48 044 68-408-22
e-mail:
ladzice@ladzice.gminyrp.pl

Godziny otwarcia urzędu:
pon., śr., czw., pt.:
7.00-15.00
wt.: 7.00-17.00

2009 © Gmina Ładzice webmaster