Aktualności
Aktualności
 Informacje o gminie
Położenie
Historia
Gospodarka
Warto zobaczyć
 Urząd gminy
Kontakt
Władze gminy
Rada gminy
Sołectwa
Przetargi
 Informator
Parafie

OSP
Ważne adresy
 Edukacja
Zesp. Szk.-Przedszk.

Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
 Pomoc społeczna
GOPS

DPS Radziechowice
 Zdrowie
Gminny Ośrodek Zdrowia

GKRPA
 KulturaGminna Biblioteka Publ.

 Sport
Obiekty sportowe

Imprezy
 Turystyka
Rowerowa

Piesza
Wodna
Konna
Agroturystyka
Kąpieliska
Zabytki
Do pobrania
Galerie
Mapa serwisu
Archiwum 

 

 • Zapraszamy na obrady Sesji Rady Gminy Ładzice (więcej)










 

 • Wójt Gminy Ładzice uprzejmie informuje, iż zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, od 1 lipca 2013 roku właściciele nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy będą zobowiązani ponosić na rzecz gminy, na terenie której położone są nieruchomości, opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
  Ustawa nie rozwiązuje jednak ani nie wygasza dotychczas zawartych umów.
  Właściciele nieruchomości, aby uniknąć ponoszenia kosztów w podwójnej wysokości, powinni rozwiązać dotychczas zawarte umowy.
  Ze względu na występowanie w części umów zapisu o trzymiesięcznym wypowiedzenia, umowy te należy wypowiedzieć najpóźniej do końca marca 2013 roku.
  Wypowiedzenie umowy wymaga zachowania formy pisemnej.







 • Międzynarodowy Dzień Kobiet ustanowiony został w 1910 roku w Kopenhadze, w czasie II Międzynarodowego Zjazdu Kobiet Socjalistek, dla uczczenia demonstracji nowojorskich szwaczek w 1909 roku.
  Ludzie starzy powiadają: „ Przysłowie prawdę mówi ”. Wierzyć? Nie Wierzyc? Zwłaszcza że: „Z kobietami wielka bieda, ale bez nich żyć się nie da”.
  Gospodarzami uroczystego spotkania które odbyło się 8 marce w Urzędzie Gminy Ładzice była Gminna Biblioteka Publiczna oraz Świetlica Środowiskowa w Ładzicach.
  Pani Wójt Gminy Ładzice Wioletta Pichit złożyła wszystkim Paniom życzenia aby rozlewały swój czar, rozjaśniały mrok oraz promieniały blaskiem swego piękna, czułości i wrażliwości.
  W montażu słowno-muzycznym „Od Ewy do teraźniejszości ”   w reżyserii Anity Pawlak Zygmy udział wzięli: Aleksandra Furmańczyk, Paulina Bąk, Karolina Bałut, Karolina Tazbir, Anna Szwed, Julia Bednarska , Klaudia Grzesiczak , Monika Grzesiczak , Piotr Zygma, Marcin Mruklik, Kuba Cywiński, Natalia Cywińska , Emilia Waloch, Dawid Depta, Natalia Grzybek, Natalia Stolarska, Paweł Mazik, Magda Owczarek, Marika Jabłońska, Oliwka Jabłońska.
  Młodzi aktorzy świetnie zagrali swoje role, za które publiczność nagrodziła ich dużymi brawami. Mamy nadzieję, że naszym koncertem wprawiliśmy licznie zgromadzonych mieszkańców Gminy Ładzice w wyjątkowy nastrój.



 













 

 • Regionalna Izba Przemysłowo - Handlowa w Radomsku  już po raz czwarty organizuje Radomszczański Konkurs Przedsiębiorczości.
  Tegoroczna edycja Konkursu organizowana jest w kategoriach:
  1. Firma Roku – bez względu na wielkość przedsiębiorstwa
  2. Debiut Roku
  3. Produkt Roku
  Jako kategoria Produkt Roku rozumie się również Usługę Roku i Kontrakt Roku.
  Radomszczański Konkurs Przedsiębiorczości jest niepowtarzalną okazją do uhonorowania tych przedsiębiorców, których osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania oraz promocji produktów i usług charakteryzujących się m.in. wysoką jakością, innowacyjnością i nowoczesna technologią.
  Honorowy Patronat nad Konkursem sprawują Marszałek Województwa Łódzkiego, Wojewoda Łódzki i Prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Patronami konkursu są Prezydent Miasta Radomska i Starosta Powiatu Radomszczańskiego. Patronat medialny obejmują TVP Łódź, Telewizja NTL,  Polska Dziennik Łódzki, Radio Łódź, Między stronami, Portal Radomsko24.pl
            Zwycięzcy w każdej z kategorii, zakwalifikowani  do drugiego etapu Konkursu otrzymają Statuetki i Pakiety Promocyjne oraz Certyfikaty Laureatów. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej Gali Biznesu Radomszczańskiego, która odbędzie się  w dniu 13 kwietnia 2013r 
  Poza możliwością otrzymania nagrody przedsiębiorcy mają również doskonałą okazję do konfrontacji własnego wyobrażenia o atrakcyjności zgłoszonych produktów czy usług z opinią środowiska lub ekspertów.
            Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą w Sekretariacie Konkursu w siedzibie Regionalnej Izby Przemysłowo- Handlowej w Radomsku,  ul. Kościuszki 6 pokój 210 w terminie do 30 marca 2013r.

  do pobrania:
  regulamin konkursu
  formularz zgłoszeniowy
  debiut roku (ankieta)
  produkt roku (ankieta)

  firma roku (ankieta)






 • Już po raz XVIII zostanie rozegrany turniej im. Marka Wielgusa. Organizatorem tego wydarzenia jest Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z wojewódzkimi ZPN-ami.
  Turniej im. Marka Wielgusa to jedna z największych piłkarskich imprez w Polsce, w której biorą udział drużyny szkolne oraz Uczniowskie Kluby Sportowe. Przeżycie piłkarskiej przygody oraz promocja zasad sportowej rywalizacji wśród dzieci i młodzieży jest priorytetem tego przedsięwzięcia. Rozgrywki chłopców i dziewczynek urodzonych w 2002r. i młodszych, ze względu na swój rozmach, uznać można za nieoficjalne mistrzostwa Polski jedenastolatków. Zespoły pragnące wziąć udział w rozgrywkach mogą zgłaszać się od dnia 1 marca do 31 marca 2013r. za pomocą formularza dostępnego na stronie www.turniejwielgusa.pl.

  do pobrania regulamin turnieju






 • Gminna Biblioteka Publiczna i świetlica środowiskowa w Ładzicach zaprasza Panie (i nie tylko) na spotkanie pełne artystycznych wrażeń z okazji Dnia Kobiet.
  Odbędzie się ono 8 marca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej UG w Ładzicach.
  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o odbiór zaproszeń w bibliotece.






 

 • Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła V edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”.
  Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Celem Konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
  Kapituła Konkursowa wyłoni wyróżniające się opracowania, które zostaną wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar (scholar.com.pl), będącym partnerem w projekcie. Dodatkowo zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych brutto.
  Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca 2013 r.
  Szczegóły dotyczące konkursu wraz z dokumentacją znajdują się na stronie internetowej www.fdpa.org.pl.
  Tutaj do pobrania: ogłoszenie konkursowe, regulamin i karta zgłoszeniowa.






 • W dniach 23-24 lutego w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim odbył się IV Turniej Tenisa o Puchar Wójta Gminy Ładzice. O główne trofeum walczyło w prawdziwie sportowej atmosferze 16 zawodników.

  A oto wyniki:
  - gra pojedyncza mężczyzn:
  I Grzegorz Piwnik,
  II Jan Rudnicki,
  III Tomasz Gawron,

  - gra podwójna mężczyzn:
  I Grzegorz Piwnik, Arkadiusz Wojtala,
  II Dariusz Chmielewski, Roman Pawelec,
  III Marek Płomiński, Janusz Zatoń.

  Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportowe emocje.

 







 • W ostatni dzień karnawału, zwany w Polsce "śledzikiem", zawitali do świetlicy wiejskiej w Jankowicach zapustnicy.
  Jak każe tradycja, było wesoło, głośno i kolorowo. Wszystko to za sprawą Gminnej Biblioteki Publicznej w Ładzicach. Dokładnie sprawcami tego "zamieszania" była grupa teatralna, która przedstawiła inscenizację słowno-muzyczną "Idą zapustnicy" w reżyserii p. Anity Pawlak-Zygmy.
  Gościnnie wystąpiło Koło Gospodyń Domowych ze Stobiecka Miejskiego prezentując piosenki i zwyczaje zapustne.
  Na spotkanie przybyli licznie mieszkańcy naszej gminy, a po owacjach i wspólnym śpiewaniu z cała pewnością stwierdzić można, że impreza była udana.









 • Już ferie! Nie ma co siedzieć w domu i nudzić się. Świetlica środowiskowa i Gminna Biblioteka w Ładzicach zapraszają na ciekawe zajęcia,






 

 • Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego-Rejon Radomsko serdecznie zaprasza zainteresowanych rolników na kurs chemizacyjny, który odbędzie się w dniach 18-19 lutego 2013 r. w budynku Urzędu Gminy Ładzice.
  Koszt kursu wynosi 98 zł.
  Ukończenie kursu jest niezbędne do zakupów preparatów toksycznych i bardzo toksycznych oraz muszą go posiadać wszystkie osoby wykonujące zabiegi ochrony roślin.
  Świadectwo jego ukończenia jest ważne 5 lat.
  Podczas trwania kursu omówione zostaną również aktualne zagadnienia z zakresu rolnictwa.
  Zapisy na kurs: Tomasz Kaczmarek ODR Radomsko
  tel. 44 683 79 00
  tel. 604 884 862

  Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.






 • Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Ładzice 12 lutego 2013r. (wtorek) o godz. 17.00 na inscenizację słowno- muzyczną „Idą zapustnicy” w reżyserii Anity Pawlak Zygmy.
  Więcej informacji można uzyskać w Gminnej Bibliotece lub pod nr. telefonu 44 6830122.






 

 • Biuro Powiatowe Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Radomsku informuje o możliwości wypoczynku zimowego dla dzieci rolników, uprawnionych do świadczeń KRUS.

  Wyjazd organizowany jest w terminie od 10.02 do 19.02.2013r do Białego Dunajca - Dom Wypoczynkowy „Maria”, ul. Krajowe 20, 34-425 Biały Dunajec.
  Koszt wyjazdu na jednego uczestnika wynosi 370,00 zł
  Wiek uczestników: 7-16 lat
  Organizator zapewnia:
  - całodobowe wyżywienie,
  - zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym o wysokim standardzie pokoi,
  - smaczne posiłki i miłą obsługę,
  -wykwalifikowaną kadrę pedagogiczna ( kierownicy, wychowawcy, instruktorzy
  - opiekę medyczną
  - ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków,
  - atrakcyjny program zajęć kulturalno-oświatowych i wycieczek krajoznawczo-
  turystycznych,
  - transport


  W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Radomsku, ul. Kościuszki 6, 97-500 Radomsko, pok. 210,
  tel. (44) 683 19 93 .







 • Zapraszamy do udziału w castingu do przedstawienia "I CZAS SIĘ ZATRZYMAŁ"
  Jeśli jesteś nastolatkiem i masz 14 lat lub więcej, przyjdź 12 stycznia 2013 r.(sobota) w godz. 14.00-16.00 do Publicznego Gimnazjum w Rradziechowicach Drugich.
  Spektakl jest realizowany w ramach projektu PAT.
  Więcej informacji można uzyskać na stronie www.pat.policja.gov.pl oraz pod nr. telefonu 44 6830122






 
















 • Główny Inspektor Sanitarny OSTRZEGA
  przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi i zwraca się z prośbą o informowanie pijących alkohol o konsekwencjach picia alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła.

  informacje szczegółowe













 

Urząd Gminy Ładzice
ul. Wyzwolenia 36
97-561 Ładzice
tel. +48 044 68-408-20,
68-408-95
fax. +48 044 68-408-22
e-mail:
ladzice@ladzice.gminyrp.pl

Godziny otwarcia urzędu:
pon., śr., czw., pt.:
7.00-15.00
wt.: 7.00-17.00

2009 © Gmina Ładzice webmaster