Logo

Projekt "Motylowa Przystań"

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Jedlnie zostanie zrealizowany projekt „Motylowa przystań”, w ramach którego powstanie przed szkołą zielony zakątek dla motyli. Celem ogólnym będzie zbliżenie dzieci i dorosłych do świata roślin i zwierząt, kształtowanie mądrego współżycia człowieka z przyrodą, obserwowanie zachowania motyli w ich naturalnym środowisku. Stworzona zostanie żywa pracownia dydaktyczna, w której dzieci będą mogły prowadzić badania i obserwacje. Zakątek będzie wykorzystywany do celów dydaktycznych, wychowawczych i rekreacyjnych, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wykonana zostanie kolorowa rabata, posadzone zostaną rośliny wabiące motyle. Zainstalowane zostaną ławki, stoły i solarne oświetlenie. Na drzewach zawisną kolorowe domki dla motyli. Powstanie "Hotel i jadłodajnia dla motyli". Zaplanowano warsztaty plastyczne dla najmłodszych dzieci i ich rodziców oraz konkurs fotograficzny dla rodzin dotyczący motyli. Będzie to miejsce wypoczynku i rekreacji dla uczniów i mieszkańców wsi, w którym prowadzone będą zajęcia edukacyjne, gry i zabawy, dni otwarte dla rodziców oraz wspólne pikniki. W realizacji projektu mogą wziąć udział uczniowie, ich rodzice oraz mieszkańcy Jedlna.

Działania projektowe realizowane będą do 6 grudnia. Wnioskodawcą projektu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Jedlnie Drugim, a realizatorem jest grupa nieformalna „Przyjaźni Motylom” w składzie: Dorota Zięba, Karolina Różewicz, Anna Klekowska.

Projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

 

 

Wyświetlono: 334

Drukuj Facebook

Załączniki

Zobacz również

Powrót do góry